Novi model upravljanja Društvenim centrom Rojc predstavljen u tiskanom izdanju
Novi model upravljanja Društvenim centrom Rojc razvijao se u participativnom i konzultativnom procesu te je u tu svrhu osnovana radna grupa sastavljena od predstavnika organizacija civilnog društva iz Rojca i predstavnika Grada Pule. Za izradu plana izabran je Institut za političku ekologiju (IPE) iz Zagreba. Radna grupa je zajedno s timom stručnjaka iz IPE-a održala više cjelodnevnih radnih sastanaka, a nizom se tribina omogućio konzultativni proces s korisnicima i zainteresiranom javnošću. U izradi plana važnu su ulogu imale ankete s korisnicima, ispitivanja javnog mnijenja, planski dokumenti koje su izradili dionici u procesu te brojni stručni tekstovi koji su do sada u Hrvatskoj objavljeni na temu društveno-kulturnih centara i sudioničkog upravljanja.
Plan upravljanja Društvenim centrom Rojc rezultat je višegodišnjih nastojanja korisnika prostora bivše vojarne „Karlo Rojc” i Grada Pule da unaprijede međusobnu suradnju oko upravljanja navedenim kompleksom. Ova su nastojanja kulminirala u zadnje dvije godine (2018. – 2020.) provedbom zajedničkog projekta GRAD(imo) ROJC, koji je na natječaj Europskog socijalnog fonda pod nazivom Kultura u centru prijavio i dobio Savez udruga Rojca u partnerstvu s Gradom Pulom i udrugama Zelena Istra, Metamedij, Merlin i Čarobnjakov šešir. Jedan od ciljeva projekta je “razviti novi model javno-civilnog partnerstva u upravljanju društveno-kulturnim centrom Rojc”.
Ovu je aktivnost provodila udruga Zelena Istra, a više o novom modelu javno-civilnog partnerstva u upravljanju Društvenim centrom Rojc možete saznati u publikaciji Nacrt upravljanja Društvenim centrom Rojc.